Διαφορά μεταξύ των αναθεωρήσεων του «Κατάλογος ποδοσφαιρικών σωματείων Ε.Π.Σ. Έβρου»

στοιχεία ομάδων
(προσθηκη ομαδων. καρτελα ενεργων ομαδων στα ανδρικα πρωταθληματα 2017-18)
(στοιχεία ομάδων)
! Ομάδα
! Πλήρες όνομα
! Δήμος
!Περιοχή Γηπέδου
! Περιοχή
!Κατάσταση Σωματείου στα Ερασιτεχνικά πρωταθλήματα
! Κατηγορία
|-
|[[Εθνικός Αλεξανδρούπολης (ποδόσφαιρο)|Εθνικός Αλεξ/πολης]]
|Μουσικός Γυμναστικός Σύλλογος Εθνικός Αλεξανδρούπολης
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ενεργό
|-
|[[Π.Α. Ένωση Θράκη|Ένωση Θράκη]]
|Ποδοσφαιρική Αθλητική Ένωση Θράκη
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ανενεργό
|-
|Α.Ε. Αλεξ/πολης
|Αθλητική Ένωση Αλεξανδρούπολης
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ανενεργό
|-
|Ποντιακός Αλεξ/πολης
|Ποντιακός Αθλητικός Όμιλος Αλεξανδρούπολης
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ενεργό
|-
|Α.Ο. Αγναντίας
|Αθλητικός Όμιλος Αγναντίας Αλεξανδρούπολης
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ανενεργό
|-
|Α.Ο. Καππαδοκών
|Αθλητικός Όμιλος Καππαδοκών
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ενεργό
|-
|Ακαδημία Καππαδοκίας
|Ακαδημία Καππαδοκίας
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ενεργό
|-
|Α.Ο. Μαΐστρος
|Αθλητικός Όμιλος Μαΐστρου
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ενεργό
|-
|Μ.Α. Αλεξ/πολης
|Μουσικός Γυμναστικός Σύλλογος Μαύροι Αετοί Αλεξανδρούπολης
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ανενεργό
|-
|Δημόκριτος Παλαγίας
|Αθλητικός Όμιλος Δημόκριτος Παλαγίας Αλεξανδρούπολης
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ανενεργό
|-
|Ιπποκράτης Αλεξ/πολης
|Αθλητικός Όμιλος Γενικού Κρατικού Νοσοκομείου Αλεξανδρούπολης <br />Ιπποκράτης
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Αλεξ/πολη]]
|
|Ενεργό
|-
|[[Α.Ε. Νέας Χιλής]]
|Αθλητική Ένωση Νέας Χιλής
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αλεξανδρούπολη|Νέα Χιλή]]
|
|Ενεργό
|-
|[[Α.Σ. Πέπλου]]
|Αθλητικός Σύλλογος Πέπλου
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Πέπλος Έβρου|Πέπλος]]
|
|Ενεργό
|-
|[[Γ.Σ. Θράκη Φερών|Θράκη Φερών]]
|Γυμναστικός Σύλλογος Θράκη Φερών
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Φέρες Έβρου|Φέρες]]
|
|Ενεργό
|-
|[[Α.Ο. Άρης Αισύμης|Άρης Αισύμης]]
|Αθλητικός Όμιλος Άρης Αισύμης
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Αισύμη Έβρου|Αισύμη]]
|
|Ανενεργό
|-
|Άνθεια-Αρίστηνο
|Αθλητικός Όμιλος Ένωση Άνθειας Αρίστηνου
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Άνθεια Έβρου|Άνθεια]]
|
|-
|Π.Α.Ε. Νίψας
|Ποδοσφαιρική Αθλητική Ένωση Νίψας
|[[Δήμος Αλεξανδρούπολης|Δήμος Αλεξ/πολης]]
|[[Νίψα Έβρου|Νίψα]]
|
|-
|[[Α.Σ. Έβρος Σουφλίου|Έβρος Σουφλίου]]
|Αθλητικός Σύλλογος Έβρος Σουφλίου
|[[Δήμος Σουφλίου]]
|[[Σουφλί]]
|
|Ενεργό
|-
|Ορεσίβιοι Δερείου
|Ποδοσφαιρικός Αθλητικός Όμιλος Ορεσίβιοι Δερείου
|[[Δήμος Σουφλίου]]
|[[Μέγα Δέρειο Έβρου|Μέγα Δέρειο]]
|
|Ανενεργό
|-
|Δόξα Τυχερού
|Αθλητικός Σύλλογος Δόξα Τυχερού
|[[Δήμος Σουφλίου]]
|[[Τυχερό Έβρου|Τυχερό]]
|
|-
|[[Α.Ε. Διδυμοτείχου]]
|Αθλητική Ένωση Διδυμοτείχου
|[[Δήμος Διδυμοτείχου|Δήμος Διδ/χου]]
|[[Διδυμότειχο]]
|
|Ενεργό
|-
|Ο.Φ.Ι. Ισαακίου
|Αθλητικός Όμιλος Ισαακίου Ο.Φ.Ι.
|[[Δήμος Διδυμοτείχου|Δήμος Διδ/χου]]
|[[Διδυμότειχο]]
|
|-
|[[Μ.Γ.Σ. Ορέστης Ορεστιάδας|Ορέστης Ορεστιάδας]]
|Μουσικός Γυμναστικός Σύλλογος Ορέστης Ορεστιάδας
|[[Δήμος Ορεστιάδας]]
|[[Ορεστιάδα]]
|
|Ενεργό
|-
|Ορεστιάδα 96
|Αθλητικός Σύλλογος Ορεστιάδα 96
|[[Δήμος Ορεστιάδας]]
|[[Ορεστιάδα]]
|
|Ανενεργό
|-
|[[Μ.Γ.Σ. Ακρίτας Νέας Βύσσας|Ακρίτας Νέας Βύσσας]]
| Ακρίτας Νέας Βύσσας
|[[Δήμος Ορεστιάδας]]
|[[Νέα Βύσσα]]
|Ενεργό
|-
|Α.Π. Νέας Βύσσας
|Ακαδημία Ποδοσφαίρου Νέας Βύσσας
|
|Ανενεργό
|-
|Σάος Σαμοθράκης
|Αθλητικός Μορφωτικός Ποδοσφαιρικός Σύλλογος Σαμοθράκης «Σάος»
|Xώρα
|Ενεργό
|-
|Άνθεια-Αρίστεινο
|Αθλητικός Όμιλος Ένωση Άνθειας Αρίστηνου
|
|Ενεργό
|-
|Π.Α.Ε. Πενταλόφου
|Ποδοσφαιρική Αθλητική Ένωση Πενταλόφου
|[[Δήμος Ορεστιάδας]]
|[[Πεντάλοφος Έβρου|Πεντάλοφος]]
|
|-
|Α.Π. Νέας Βύσσας
|Ακαδημία Ποδοσφαίρου Νέας Βύσσας
|[[Δήμος Ορεστιάδας]]
|[[Νέα Βύσσα]]
|
|Ανενεργό
|-
|Π.Α.Ε. Ρίζια
|Ποδοσφαιρική Αθλητική Ένωση Ριζίων
|[[Δήμος Ορεστιάδας]]
|[[Ρίζια Έβρου|Ρίζια]]
|
|Ενεργό
|-
|Άρδας Καστανέων
|Π.Α.Ε. Νίψας
|Μορφωτικός Αθλητικός Σύλλογος Άρδας Καστανέων
|Ποδοσφαιρική Αθλητική Ένωση Νίψας
|[[Δήμος Ορεστιάδας]]
|[[Καστανιές Έβρου|Καστανιές]]
|
|Ενεργό
|-
|Σάος Σαμοθράκης
|Ο.Φ.Ι. Ισαακίου
|Αθλητικός Μορφωτικός Ποδοσφαιρικός Σύλλογος Σαμοθράκης «Σάος»
|Αθλητικός Όμιλος Ισαακίου Ο.Φ.Ι.
|[[Δήμος Σαμοθράκης]]
|[[Καμαριώτισσα Σαμοθράκης|Καμαριώτισσα]]
|
|Ενεργό
|-
|Άρδας Καστανέων
|Μ.Α.Σ. Άρδας Καστανέων
|
|Ενεργό
|-
|Α.Ε. Τραϊανούπολης
|Αθλητική Ένωση Τραϊανούπολης
|Λουτρών
|Ανένεργο
|-
|Δόξα Τυχερού
|
|
|
|Ανένεργο
|-
|Ορφεύς Δικαίων
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Ασπίς Καβύλης
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Αναγέννηση Λαβάρων
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Α.Ε. Καρωτής
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Εθνικός Μάνης
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ηρακλής Αμορίου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Θύελλα Κυπρίνου
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Α.Ο. Κορνοφωλιάς
|
|
|Κορνοφωλιά
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ακρίτας Ορμενίου
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Διγενής Χειμωνίου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ορφεύς Σοφικού
|
|
|Καρωτής
|
|Ενεργό
|
|-
|Ατρόμητος Γεμιστής
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ομόνοια Λυκόφωτος
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ηρακλής Σαγήνης
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Α.Ο. Μάκρης
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Νίκη Απαλού
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Π.Ο. Αρδανίου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ένωση Οινόης
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Δόξα Θυμαριάς
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Α.Ο. Κομάρων
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Αναγέννηση Μεταξάδων
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ασπίς Θουρίου
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Α.Ο. Πυθέας
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Δόξα Ασημένιου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Α.Ο. Δορίσκου
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Ακρίτας Πόρου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Δόξα Ασβεστάδων
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Θύελλα Σιτοχωρίου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ατρόμητος Ασπρονερίου
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Α.Μ.Ο. Ποιμενικού
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ομόνοια Φυλακίου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Δόξα Ορεστιάδας
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Α.Ο. Κεράμου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Άρης Πραγγίου-ΑΕΔ Β'
|
|
|
|
|Ενεργό
|-
|Α.Μ.Ο. Αμπελακίων
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Αετός Λεπτής
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ακρίτας Κήπων
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Ηρακλής Θυρέας
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Δόξα Στέρνας
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Α.Ο. Νεοχωρίου
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Α.Ε. Προβατώνας
|
|
|
|Ανένεργο
|
|-
|Ακρίτας Δαδιάς
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Ακρίτας Αλεποχωρίου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Α.Σ. Πύργου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Δόξα Σπηλαίου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Κεραυνός Βάλτου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Δόξα Ελληνοχωρίου
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Δόξα Διδυμοτείχου
|
|
|
|Ανενεργο
|
|-
|Ασπίδα Βρυσούλας
|
|
|Βρυσούλα (γήπεδα Πόρου και Αρδανίου
|
|Ενεργό
|
|-
|Ακρίτας Ορμενίου
|
|
|
|Ενεργό
|
|-
|Κεραυνός Πετράδων
|
|
|
|Ανένεργο
|
|-
|Π.Α.Ο. Κουφόβουνου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Α.Ο. Φυλακτού
|
|
|
|Ανένεργο
|
|-
|Θύελλα Παλιουρίου
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Α.Ο. Πετρωτών
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Α.Ο. Καναδά
|
|
|
|Ανενεργό
|
|-
|Π.Α.Ο. Δοξιπάρας
|
|
|Ανενεργό
|-
|Εθνικός Πάλλης
|
|
|Ανενεργό
|-
|Εθνικός Πάλλης
|Κυανή-Ασβεστάδες
|
|
|Ανενεργό
|-
|Α.Ο. Μάνδρας
|
|
|Ανενεργό
|-
|Κυανή-Ασβεστάδες
|Δόξα Παταγής
|
|
|Ανενεργό
|-
|Α.Ο. Συκορράχης
|
|
|Ανένεργο
|-
|Α.Ο. ΚισσαρίουΜάνδρας
|
|
|Ανενεργό
|-
|Βασιλεύς Κάρολος ΧΙΙ
|
|
|Ανενεργό
|-
|Δόξα Παταγής
|Π.Σ. Πρωτοκκλησίου
|
|
|Ανενεργό
|-
|Μαχητές Μ. Δοξιπάρας
|
|
|Ανενεργό
|-
|Α.Ο. Συκορράχης
|Ατρόμητος Άβαντου
|
|Άβαντα
|Ενεργό
|-
|Φλόγα Λαγυνών
|
|
|Ανένεργο
|-
|Α.Ο. Τυχερου
|
|Τυχερό
|Ανένεργο
|-
|Α.Ο. Κισσαρίου
|Ενωση Κορνοφωλιάς-Λυκόφης
|
|
|Ενεργό
|-
|Α.Ε.Κ. Έβρου
|
|
|Ενεργό
|-
|Βασιλεύς Κάρολος ΧΙΙ
|Φουρτούνα Αλεξανδρουπολης
|
|
|Ενεργό
|-
|Δόξα Δόξας
|
|
|Ενεργό
|-
|Π.Σ. Πρωτοκκλησίου
|Α.Ο. Θράκης
|
|
|Ενεργό
|-
|Κ-20 Εθνικου
|
|
|Ενεργό
|-
|Μαχητές Μ. Δοξιπάρας
|Πυρσός Σιδηρούς
|
|
|Σιδηρώ
|Ενεργό
|-
|Ρουσσα
|
|
|Ανενεργό
|-
|Ατρόμητος Άβαντου
|Α.Ε.Κ. Αλεξανδρούπολης
|
|
|Ανενεργό
|-
|Α.Ο. Αλεξ
|
|
|Ανενεργό
|-
|}
7.549

επεξεργασίες