Άνοιγμα κυρίου μενού

Το Κύπελλο ΟΥΕΦΑ 1983-1984 κατακτήθηκε από την Τότεναμ Χότσπερ.

Πίνακας περιεχομένων

Πρώτος γύροςΕπεξεργασία

Ομάδα 1 Συν. Ομάδα 2 1ος αγώνας 2ος αγώνας
ΦΚ Καϊζερσλάουτερν   3–4   Γουότφορντ ΦΚ 3–1 (Αναφορά) 0–3 (Αναφορά)
Σπάρτα Πράγας   4–3   Ρεάλ Μαδρίτης 3–2 (Αναφορά) 1–1 (Αναφορά)
ΑΕΛ   2–3   Χόνβεντ Βουδαπέστης 2–0 (Αναφορά) 0–3(παρ.) (Αναφορά)
Ανόρθωση   0–11   Μπάγερν Μονάχου 0–1 (Αναφορά) 0–10 (Αναφορά)
Ατλέτικο Μαδρίτης   2–4   ΦΚ Χρόνινγκεν 2–1 (Αναφορά) 0–3 (Αναφορά)
Μπρύνε ΦΚ   1–4   ΡΣΚ Άντερλεχτ 0–3 (Αναφορά) 1–1 (Αναφορά)
Σέλτικ Γλασκώβης   5–1   ΑΓΦ 1–0 (Αναφορά) 4–1 (Αναφορά)
Ντρόχεντα Γιουνάιτεντ ΦΚ   0–14   Τότεναμ Χότσπερ 0–6 (Αναφορά) 0–8 (Αναφορά)
ΦΚ Αρίς Μπονεβουά   0–15   Αούστρια Βιέννης 0–5 (Αναφορά) 0–10 (Αναφορά)
ΦΚ Μπάνικ Όστραβα   6–1   Μπολντκλούμπεν 1903 5–0 (Αναφορά) 1–1 (Αναφορά)
ΦΚ Ντιναμό Κιέβου   0–1   Σταντ Λαβαλουά 0–0 (Αναφορά) 0–1 (Αναφορά)
Ζιροντέν Μπορντό   2–7   1. ΦΚ Λοκομοτίβ Λειψίας 2–3 (Αναφορά) 0–4 (Αναφορά)
Σπαρτάκ Μόσχας   7–0   ΧΓΚ Ελσίνκι 2–0 (Αναφορά) 5–0 (Αναφορά)
ΦΚ Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα   1–1(π.)   Χάιντουκ Σπλιτ 1–0 (Αναφορά) 0–1 (Αναφορά)
ΦΚ Ζυρίχη   3–8   Ρουαγιάλ Αντβέρπ ΦΚ 1–4 (Αναφορά) 2–4 (Αναφορά)
Ελλάς Βερόνα   4–2   ΦΚ Ερυθρός Αστέρας Βελιγραδίου 1–0 (Αναφορά) 3–2 (Αναφορά)
Ιθροταμπάνταλαγκ Βεστμάναεϊγια   0–3   Καρλ Τσάις Ιένα 0–0 (Αναφορά) 0–3 (Αναφορά)
ΚΑΑ Γάνδη   2–3   ΡΚ Λανς 1–1 (Αναφορά) 1–2(παρ.) (Αναφορά)
Νότιγχαμ Φόρεστ   3–0   Φρανκφούρτεν ΦΚ Βικτόρια 2–0 (Αναφορά) 1–0 (Αναφορά)
Λοκομοτίβ Πλόβντιβ   2–5   ΠΑΟΚ 1–2 (Αναφορά) 1–3 (Αναφορά)
ΠΣΦ Αϊντχόφεν   6–2   Φερεντσβάρος 4–2 (Αναφορά) 2–0 (Αναφορά)
Ραμπάτ Άγιαξ ΦΚ   0–16   ΦΚ Ίντερ Μπρατισλάβα 0–10 (Αναφορά) 0–6 (Αναφορά)
ΦΚ Ραντνίτσκι Νις   5–1   ΦΚ Ζανκτ Γκάλεν 3–0 (Αναφορά) 2–1 (Αναφορά)
Σεβίλλη ΦΚ   3–4   Σπόρτινγκ Λισαβόνας 1–1 (Αναφορά) 2–3 (Αναφορά)
Σπάρτα Ρότερνταμ   5–1   Κολρέιν ΦΚ 4–0 (Αναφορά) 1–1 (Αναφορά)
ΦΚ Σπορτούλ Στουντεντέσκ   1–2   Στουρμ Γκρατς 1–2 (Αναφορά) 0–0 (Αναφορά)
Σεντ Μίρεν   0–3   Φέγενορντ 0–1 (Αναφορά) 0–2 (Αναφορά)
Τραμπζονσπόρ   1–2   ΦΚ Ιντερνατσιονάλε Μιλάνο 1–0 (Αναφορά) 0–2 (Αναφορά)
ΦφΜ Στουτγκάρδη   1–2   Λέφσκι Σόφιας 1–1 (Αναφορά) 0–1 (Αναφορά)
Βιτόρια Γκιμαράες   1–5   Άστον Βίλα 1–0 (Αναφορά) 0–5 (Αναφορά)
Βέρντερ Βρέμης   3–2   Μάλμε ΦΦ 1–1 (Αναφορά) 2–1 (Αναφορά)
Βίτζεβ Λοτζ   (ε.)2–2   ΙΦ Έλφσμποργκ 0–0 (Αναφορά) 2–2 (Αναφορά)

Δεύτερος γύροςΕπεξεργασία

Ομάδα 1 Συν. Ομάδα 2 1ος αγώνας 2ος αγώνας
Χόνβεντ Βουδαπέστης   3–5   Χάιντουκ Σπλιτ 3–2 (Αναφορά) 0–3 (Αναφορά)
ΦΚ Χρόνινγκεν   3–5   ΦΚ Ιντερνατσιονάλε Μιλάνο 2–0 (Αναφορά) 1–5 (Αναφορά)
Σπαρτάκ Μόσχας   4–3   Άστον Βίλα 2–2 (Αναφορά) 2–1 (Αναφορά)
Αούστρια Βιέννης   5–3   Σταντ Λαβαλουά 2–0 (Αναφορά) 3–3 (Αναφορά)
Ελλάς Βερόνα   2–2(ε.)   Στουρμ Γκρατς 2–2 (Αναφορά) 0–0 (Αναφορά)
1. ΦΚ Λοκομοτίβ Λειψίας   2–1   Βέρντερ Βρέμης 1–0 (Αναφορά) 1–1 (Αναφορά)
ΠΑΟΚ   0–0(π.)   Μπάγερν Μονάχου 0–0 (Αναφορά) 0–0 (Αναφορά)
ΠΣΦ Αϊντχόφεν   1–3   Νότιγχαμ Φόρεστ 1–2 (Αναφορά) 0–1 (Αναφορά)
ΡΣΚ Άντερλεχτ   4–2   ΦΚ Μπάνικ Όστραβα 2–0 (Αναφορά) 2–2 (Αναφορά)
ΦΚ Ραντνίτσκι Νις   6–3   ΦΚ Ίντερ Μπρατισλάβα 4–0 (Αναφορά) 2–3 (Αναφορά)
ΡΚ Λανς   5–4   Ρουαγιάλ Αντβέρπ ΦΚ 2–2 (Αναφορά) 3–2 (Αναφορά)
Σπάρτα Ρότερνταμ   4–3   Καρλ Τσάις Ιένα 3–2 (Αναφορά) 1–1 (Αναφορά)
Σπόρτινγκ Λισαβόνας   2–5   Σέλτικ Γλασκώβης 2–0 (Αναφορά) 0–5 (Αναφορά)
Τότεναμ Χότσπερ   6–2   Φέγενορντ 4–2 (Αναφορά) 2–0 (Αναφορά)
Γουότφορντ ΦΚ   4–2   Λέφσκι Σόφιας 1–1 (Αναφορά) 3–1(παρ.) (Αναφορά)
Βίτζεβ Λοτζ   1–3   Σπάρτα Πράγας 1–0 (Αναφορά) 0–3 (Αναφορά)

Τρίτος γύροςΕπεξεργασία

ΠροημιτελικοίΕπεξεργασία

ΗμιτελικοίΕπεξεργασία

Ομάδα 1 Συν. Ομάδα 2 1ος αγώνας 2ος αγώνας
Χάιντουκ Σπλιτ   2–2(ε.)   Τότεναμ Χότσπερ 2–1 (Αναφορά) 0–1 (Αναφορά)
Νότιγχαμ Φόρεστ   2–3   ΡΣΚ Άντερλεχτ 2–0 (Αναφορά) 0–3 (Αναφορά)

ΤελικοίΕπεξεργασία

Εξωτερικοί σύνδεσμοιΕπεξεργασία