Διοργανώσεις Ε.Π.Σ. Πέλλας 2017–18

Για την περίοδο 2017–18, η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Πέλλας είναι η διοργανώτρια αρχή, υπεύθυνη για τη διεξαγωγή των καθιερωμένων ποδοσφαιρικών διοργανώσεων, του πρωταθλήματος και του κυπέλλου, στο νομό Πέλλας.

Διοργανώσεις Ε.Π.Σ.Π.
Περίοδος2017–18
2018–19

Η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Πέλλας έχει τη δυνατότητα να κερδίσει την άνοδο στη Γ΄ Εθνική ερασιτεχνική κατηγορία.

Ο θεσμός του κυπέλλου, αποτελεί ταυτόχρονα την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΟ. Η ομάδα που ανακηρύσσεται κυπελλούχος ΕΠΣ Πέλλας, αποκτά το δικαίωμα συμμετοχής στο Κύπελλο Ερασιτεχνών.[1]

ΠρωτάθλημαΕπεξεργασία

Πρωτάθλημα Ε.Π.Σ.Π.
Περίοδος2017–18
Πρωταθλήτρια ομάδα
Δόξα Μαυροβουνίου

Η δομή του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ. Πέλλας είναι η εξής:

  • Α1 Κατηγορία
  • Α΄ Κατηγορία (2 όμιλοι)
  • Β΄ Κατηγορία (2 όμιλοι)

Α1 ΚατηγορίαΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ή υποβιβασμός
1 Δόξα Μαυροβουνίου 26 20 5 1 71 20 +51 65 Πρόκριση στα Play Offs
2 Δόξα Μελισσίου 26 20 4 2 56 15 +41 64
3 Δόξα Μανδάλου[α] 26 20 4 2 76 21 +55 62
4 Εθνικός Γιαννιτσών 26 17 4 5 68 21 +47 55
5 Μ.Α. Πέλλας 26 15 4 7 68 29 +39 49
6 Απόλλων 1960 Κρ. Βρύσης 26 12 5 9 48 29 +19 41
7 Α.Σ. Πρόμαχοι 26 10 8 8 52 41 +11 38
8 Ακρίτας Σωσάνδρας 26 10 2 14 47 60 −13 32
9 Δόξα Εξαπλατάνου 26 9 5 12 35 48 −13 32
10 Αναγέννηση Γιαννιτσών 26 8 7 11 31 43 −12 31
11 Νίκη Καλής 26 8 3 15 53 52 +1 27
12 Όλυμπος Αψάλου 26 4 1 21 24 80 −56 13
13 Μ.Α. Εσωβάλτων 26 3 0 23 24 108 −84 9
14 Δόξα Π. Μυλότοπου[β] 26 0 0 26 3 89 −86 −6 Υποβιβασμός στη Α΄ Κατηγορία
Πηγή: ΕΠΣΠ
Σημειώσεις:
  1. Η Δόξα Μανδάλου είχε αφαίρεση -2 βαθμών.
  2. Η Δόξα Π. Μυλότοπου είχε αφαίρεση -6 βαθμών.

Play Offs ανάδειξης πρωταθλήτριαςΕπεξεργασία

Α΄ ΦάσηΕπεξεργασία
13 Μαΐου 2018
17:00
Δόξα Μελισσίου 1–1 (παρ.) Δόξα Μανδάλου Γήπεδο Μελισσίου, Μελίσσι
Αναφορά
  Πέναλτι  
5–4
Β΄ ΦάσηΕπεξεργασία

Πρωταθλήτρια στην Α1 Κατηγορία αναδείχθηκε η ομάδα Δόξα Μαυροβουνίου.

20 Μαΐου 2018
17:00
Δόξα Μαυροβουνίου 2–1 Δόξα Μελισσίου Γήπεδο Μαυροβουνίου, Μαυροβούνι
Αναφορά

Α΄ ΚατηγορίαΕπεξεργασία

1ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Προβιβάστηκε στην Α1 Κατηγορία η ομάδα Θύελλα Σαρακηνών, ενώ υποβιβάστηκε στη Β΄ Κατηγορία ο Ηρακλής Γαρεφίου.

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ή υποβιβασμός
1 Θύελλα Σαρακηνών 26 24 1 1 152 7 +145 73 Άνοδος στην Α1 Κατηγορία
2 Άρης Νησίου 26 22 2 2 104 10 +94 68
3 Ελπίδα Έδεσσας 26 19 2 5 82 25 +57 59
4 Ορφέας Ριζαρίου 26 18 4 4 79 29 +50 58
5 Μ.Α. Όρμας 26 12 5 9 60 42 +18 41
6 Εθνικός Αριδαίας 26 12 5 9 46 51 −5 41
7 Δόξα Μεγαπλατάνου 26 10 2 14 56 62 −6 32
8 Π.Α.Ο. Κερασιάς 26 9 5 12 56 68 −12 32
9 Πολυκαρπιακός Πολυκάρπης 26 10 0 16 34 85 −51 30
10 Μ.Α. Άρνισσας 26 7 5 14 39 67 −28 26
11 Μαύρη Θύελλα Λυκόστομου 26 6 6 14 30 53 −23 24
12 Άρης Υδραίας 26 6 3 17 28 74 −46 21
13 Εύρωπος Φούστανης 26 4 2 20 40 118 −78 14
14 Ηρακλής Γαρεφίου[α] 26 1 2 23 22 137 −115 −4 Υποβιβασμός στη Β΄ Κατηγορία
Πηγή: ΕΠΣΠ
Σημειώσεις:
  1. Ο Ηρακλής Γαρεφίου είχε αφαίρεση -9 βαθμών.

2ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Προβιβάστηκε στην Α1 Κατηγορία η ομάδα Νίκη Αξού, ενώ υποβιβάστηκε στη Β΄ Κατηγορία ο Μ.Α. Αρσένιου.

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ή υποβιβασμός
1 Νίκη Αξού 26 24 2 0 102 21 +81 74 Άνοδος στην Α1 Κατηγορία
2 Άρης Αμπελιών 26 19 5 2 78 16 +62 62 Πρόκριση στο Play Off
3 Φίλιππος Σταυροδρομίου 26 19 3 4 63 16 +47 60
4 Ποντιακή Ν. Κ. Βρύσης 26 17 1 8 65 36 +29 52
5 Φίλιππος Γιαννιτσών 26 14 1 11 62 46 +16 43
6 Άρης Αθύρων 26 12 3 11 47 37 +10 39
7 Ολυμπιακός Γαλατάδων 26 11 5 10 59 34 +25 38
8 Α.Ε.Κ. Καρυώτισσας 26 10 6 10 40 40 0 36
9 Π.Α.Ο.Κ. Δαμιανού 26 10 4 12 44 55 −11 34
10 Άρης Λιπαρού[α] 26 8 5 13 55 68 −13 27
11 Άρης Παλαιφύτου 26 8 3 15 46 65 −19 27
12 Μ.Α. Δροσερού 26 5 5 16 42 68 −26 20
13 Άγιαξ Πέλλας 26 1 2 23 22 131 −109 5
14 Μ.Α. Αρσένιου[β] 26 0 3 23 13 105 −92 −6 Υποβιβασμός στη Β΄ Κατηγορία
Πηγή: ΕΠΣΠ
Σημειώσεις:
  1. Ο Άρης Λιπαρού είχε αφαίρεση -2 βαθμών.
  2. Ο Μ.Α. Αρσένιου είχε αφαίρεση -9 βαθμών.
Play Off - ΠροβιβασμόςΕπεξεργασία

Προβιβάστηκε στην Α1 Κατηγορία η ομάδα Άρης Αμπελιών.

13 Μαΐου 2018
17:00
Άρης Αμπελιών 3–0 Φίλιππος Σταυροδρομίου Γήπεδο Αμπελειών, Αμπελείες
Αναφορά

Μπαράζ ανάδειξης πρωταθλήτριαςΕπεξεργασία

Πρωταθλήτρια στην Α΄ Κατηγορία αναδείχθηκε η ομάδα Θύελλα Σαρακηνών.

13 Μαΐου 2018
Θύελλα Σαρακηνών 2–0 Νίκη Αξού Γήπεδο Ριζαρίου, Ριζάρι
Αναφορά

Β΄ ΚατηγορίαΕπεξεργασία

1ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Προβιβάστηκε στην Α΄ Κατηγορία η ομάδα Αναγέννηση Δωροθέας.

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ή υποβιβασμός
1 Αναγέννηση Δωροθέας 18 14 2 2 50 21 +29 44 Άνοδος στην Α΄ Κατηγορία
2 Αστέρας Νεοχωρίου 18 12 2 4 47 22 +25 38
3 Σκύδρα 2000 18 11 3 4 51 25 +26 36 Πρόκριση στο μπαράζ ανόδου
4 Νίκη Βορεινού 18 7 4 7 37 35 +2 25
5 Αστραπή Ζερβής 18 7 3 8 39 44 −5 24
6 Δάφνη Παναγίτσας 18 9 3 6 36 27 +9 30
7 Μακεδονικός Έδεσσας 18 5 4 9 30 45 −15 19
8 Ν. Πυρσός Πετριάς 18 7 0 11 37 50 −13 21
9 Ένωση Τσάκων 18 3 4 11 28 56 −28 13
10 Εθνικός Γραμματικού 18 2 1 15 25 55 −30 7
Πηγή: ΕΠΣΠ

2ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Προβιβάστηκε στην Α΄ Κατηγορία η ομάδα Μ.Α. Ν. Πέλλας.

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ή υποβιβασμός
1 Μ.Α. Ν. Πέλλας 18 13 4 1 54 16 +38 43 Άνοδος στην Α΄ Κατηγορία
2 Π.Α.Ο.Κ. Π. Γιαννιτσών 18 13 4 1 52 14 +38 43
3 Π.Α.Ο.Κ. Αραβησσού 18 10 5 3 62 31 +31 35 Πρόκριση στο μπαράζ ανόδου
4 Ηρακλής Αγ. Λουκά 18 9 3 6 37 36 +1 30
5 Π.Α.Ο.Δ. Δάφνης 18 9 2 7 30 19 +11 29
6 Απόλλων Ραχώνας 18 9 1 8 46 35 +11 28
7 Μακεδονικός Γιαννιτσών 18 7 2 9 31 30 +1 23
8 Π.Α.Ο.Κ. Δυτικού 18 4 2 12 36 51 −15 14
9 Ν. Τραπεζούντα Γιαννιτσών 18 3 1 14 21 85 −64 10
10 Αναγέννηση Λιποχωρίου 18 0 2 16 18 70 −52 2
Πηγή: ΕΠΣΠ

Μπαράζ ανάδειξης πρωταθλήτριαςΕπεξεργασία

Πρωταθλήτρια Β΄ Κατηγορίας αναδείχθηκε η Αναγέννηση Δωροθέας.

15 Απριλίου 2018
Αναγέννηση Δωροθέας 4–1 Μ.Α. Ν. Πέλλας Γήπεδο Καλής, Καλή
Διαιτητής: Χριστόφορος Μπουρλούτσκι
Αναφορά

Μπαράζ ανόδουΕπεξεργασία

Προβιβάστηκε στην Α΄ Κατηγορία η ομάδα Σκύδρα 2000.

14 Απριλίου 2018
Σκύδρα 2000 3–2 Π.Α.Ο.Κ. Αραβησσού Γήπεδο Μανδάλου, Μάνδαλο
Αναφορά

ΚύπελλοΕπεξεργασία

Κύπελλο Ε.Π.Σ.Π.
Περίοδος 2017–18
Κατάταξη
Πρώτη θέσηΔόξα Μαυροβουνίου

Στο θεσμό του κυπέλλου συμμετέχουν τα σωματεία της Ε.Π.Σ. Πέλλας.

Α΄ ΦάσηΕπεξεργασία

Η κλήρωση της Α΄ Φάσης πραγματοποιήθηκε στις 30 Αυγούστου 2018.[2]

1ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΑΑΔ ΣΣΔ ΠΛΚ ΗΓΦ
1 Αλμωπός Αριδαίας 3 3 0 0 19 2 +17 9 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 11–1
2 Ακρίτας Σωσάνδρας 3 2 0 1 5 2 +3 6 1–2
3 Πολυκαρπιακός Πολυκάρπης 3 1 0 2 3 7 −4 3 0–6 0–1
4 Ηρακλής Γαρεφίου 3 0 0 3 1 17 −16 0 0–3[α] 0–3[β]
Πηγή: ΕΠΣΠ
Σημειώσεις:
  1. Κατοχυρώθηκε με 0–3 άνευ αγώνος υπέρ του Ακρίτα Σωσάνδρας
  2. Κατοχυρώθηκε με 0–3 άνευ αγώνος υπέρ του Πολυκαρπιακού Πολυκάρπης

2ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΣΡΚ ΑΝΣ ΔΕΠ ΑΡΝ
1 Θύελλα Σαρακηνών 3 2 1 0 7 1 +6 7 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 2–0
2 Άρης Νησίου 3 2 1 0 5 1 +4 7 1–1 2–0
3 Δόξα Εξαπλατάνου 3 1 0 2 5 5 0 3 5–1
4 Μ.Α. Άρνισσας 3 0 0 3 1 11 −10 0 0–4 0–2
Πηγή: ΕΠΣΠ

3ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΕΛΕ ΑΣΠ ΚΡΣ ΦΣΤ
1 Ελπίδα Έδεσσας 3 3 0 0 9 1 +8 9 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 3–0
2 Α.Σ. Πρόμαχοι 3 2 0 1 17 4 +13 6 10–1
3 Π.Α.Ο. Κερασιάς 3 1 0 2 2 11 −9 3 1–4 0–7
4 Εύρωπος Φούστανης 3 0 0 3 1 13 −12 0 0–2 0–1
Πηγή: ΕΠΣΠ

4ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΑΣΕ ΟΑΨ ΜΑΟ ΑΝΧ
1 Α.Σ. Εδεσσαϊκός 3 3 0 0 12 1 +11 9 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 5–0
2 Όλυμπος Αψάλου 3 2 0 1 7 6 +1 6 3–1 4–0
3 Μ.Α. Όρμας 3 1 0 2 5 9 −4 3 1–5
4 Αστέρας Νεοχωρίου 3 0 0 3 1 9 −8 0 0–2 1–3
Πηγή: ΕΠΣΠ

5ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΔΜΒ ΔΜΠ ΑΥΔ
1 Δόξα Μαυροβουνίου 2 2 0 0 11 0 +11 6 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 6–0
2 Δόξα Μεγαπλατάνου 2 1 0 1 4 8 −4 3 4–2
3 Άρης Υδραίας 2 0 0 2 2 9 −7 0 0–5
Πηγή: ΕΠΣΠ

6ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΝΚΛ ΕΑΔ ΕΤΚ ΜΘΛ
1 Νίκη Καλής 3 3 0 0 14 3 +11 9 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 3–2
2 Εθνικός Αριδαίας 3 2 0 1 7 7 0 6 1–5 2–1
3 Ένωση Τσάκων 3 1 0 2 1 9 −8 3 0–6
4 Μαύρη Θύελλα Λυκόστομου 3 0 0 3 3 8 −5 0 1–4 0–1
Πηγή: ΕΠΣΠ

7ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΜΔΛ ΡΖΡ ΦΣΔ ΟΓΤ
1 Δόξα Μανδάλου 3 3 0 0 8 0 +8 9 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 3–0
2 Ορφέας Ριζαρίου 3 1 1 1 3 5 −2 4 0–3 1–0
3 Φίλιππος Σταυροδρομίου 3 1 0 2 2 3 −1 3 0–2
4 Ολυμπιακός Γαλατάδων 3 0 1 2 2 7 −5 1 2–2 0–2
Πηγή: ΕΠΣΠ

8ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΜΛΣ ΜΑΕ ΑΡΣ ΜΑΔ
1 Δόξα Μελισσίου 3 2 1 0 22 1 +21 7 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 8–0
2 Μ.Α. Εσωβάλτων 3 2 1 0 7 3 +4 7 1–1 4–1
3 Μ.Α. Αρσένιου 3 1 0 2 6 10 −4 3 1–2 5–0
4 Μ.Α. Δροσερού 3 0 0 3 2 18 −16 0 1–9
Πηγή: ΕΠΣΠ

9ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΑΚΒ ΝΚΒ ΠΛΦ ΛΠΡ
1 Απόλλων 1960 Κρ. Βρύσης 3 3 0 0 19 1 +18 9 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 3–1
2 Ποντιακή Ν. Κ. Βρύσης 3 2 0 1 9 6 +3 6 5–1 3–2
3 Άρης Παλαιφύτου 3 1 0 2 4 14 −10 3 0–7 3–2
4 Άρης Λιπαρού 3 0 0 3 4 15 −11 0 0–9
Πηγή: ΕΠΣΠ

10ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΕΘΓ ΦΠΓ ΝΑΞ ΔΤΚ
1 Εθνικός Γιαννιτσών 3 3 0 0 14 2 +12 9 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 3–2
2 Φίλιππος Γιαννιτσών 3 1 1 1 13 4 +9 4 0–3 12–0
3 Νίκη Αξού 3 1 1 1 7 6 +1 4 1–1 4–2
4 Π.Α.Ο.Κ. Δυτικού 3 0 0 3 2 24 −22 0 0–8
Πηγή: ΕΠΣΠ

11ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΜΑΠ ΑΑΛ ΑΘΡ ΔΠΜ
1 Μ.Α. Πέλλας 3 3 0 0 11 2 +9 9 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 4–2
2 Άρης Αμπελιών 3 2 0 1 10 6 +4 6 4–2 4–0
3 Άρης Αθύρων 3 1 0 2 3 7 −4 3 0–4 0–3
4 Δόξα Π. Μυλότοπου 3 0 0 3 2 11 −9 0 0–3
Πηγή: ΕΠΣΠ

12ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

Θση Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση ΑΝΓ ΔΜΝ ΑΡΧ ΚΡΤ
1 Αναγέννηση Γιαννιτσών 3 3 0 0 7 1 +6 9 Πρόκριση στη Β΄ Φάση 1–0
2 Π.Α.Ο.Κ. Δαμιανού 3 2 0 1 5 1 +4 6 4–0 1–0
3 Απόλλων Ραχώνας 3 1 0 2 5 8 −3 3 1–3 4–1
4 Α.Ε.Κ. Καρυώτισσας 3 0 0 3 1 8 −7 0 0–3
Πηγή: ΕΠΣΠ

Κατάταξη δεύτερων ομάδωνΕπεξεργασία

Οι τέσσερις καλύτερες ομάδες κάθε ομίλου που τερμάτισαν δεύτερες, προκρίθηκαν στη Β΄ Φάση.[3]

Θση Όμλ Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΤΥ ΤΚ ΤΔ Βαθ Πρόκριση
1 8ος Μ.Α. Εσωβάλτων 3 2 1 0 7 3 +4 7 Πρόκριση στη Β΄ Φάση
2 2ος Άρης Νησίου 3 2 1 0 5 1 +4 7
3 3ος Α.Σ. Πρόμαχοι 3 2 0 1 17 4 +13 6
4 11ος Άρης Αμπελιών 3 2 0 1 10 6 +4 6
5 12ος Π.Α.Ο.Κ. Δαμιανού 3 2 0 1 5 1 +4 6
6 9ος Ποντιακή Ν. Κ. Βρύσης 3 2 0 1 9 6 +3 6
7 1ος Ακρίτας Σωσάνδρας 3 2 0 1 5 2 +3 6
8 4ος Όλυμπος Αψάλου 3 2 0 1 7 6 +1 6
9 6ος Εθνικός Αριδαίας 3 2 0 1 7 7 0 6
10 10ος Φίλιππος Γιαννιτσών 3 1 1 1 13 4 +9 4
11 7ος Ορφέας Ριζαρίου 3 1 1 1 3 5 −2 4
12 5ος Δόξα Μεγαπλατάνου 2 1 0 1 4 8 −4 3
Πηγή: ΕΠΣΠ

Β΄ ΦάσηΕπεξεργασία

Ομάδα 1  Σκορ  Ομάδα 2
Δόξα Μανδάλου 4–2 Μ.Α. Πέλλας
Α.Σ. Πρόμαχοι 2–0 Αναγέννηση Γιαννιτσών
Δόξα Μελισσίου 1–2 Δόξα Μαυροβουνίου
Μ.Α. Εσώβαλτων 2–3 Νίκη Καλής
Άρης Νησίου 0–1 Απόλλων 1960 Κρύας Βρύσης
Θύελλα Σαρακηνών 0–1 Εθνικός Γιαννιτσών
Αλμωπός Αριδαίας 5–2 Ελπίδα Έδεσσας
Α.Σ. Εδεσσαϊκός 0–3 Άρης Αμπελιών

ΠροημιτελικάΕπεξεργασία

Ομάδα 1 Συν. Ομάδα 2 1ος αγώνας 2ος αγώνας
Δόξα Μαυροβουνίου 4–1 Άρης Αμπελιών 1–0 3–1
Δόξα Μανδάλου 1–3 Εθνικός Γιαννιτσών 1–0 0–3
Αλμωπός Αριδαίας 4–3 Α.Σ. Πρόμαχοι 2–1 2–2
Απόλλων 1960 Κρύας Βρύσης 2–1 Νίκη Καλής 1–0 1–1

ΗμιτελικάΕπεξεργασία

Ομάδα 1 Συν. Ομάδα 2 1ος αγώνας 2ος αγώνας
Εθνικός Γιαννιτσών 1–2 Δόξα Μαυροβουνίου 1–0 0–2
Αλμωπός Αριδαίας 1–0 Απόλλων 1960 Κρύας Βρύσης 1–0 0–0

ΤελικόςΕπεξεργασία

17 Μαρτίου 2018
15:30
Αλμωπός Αριδαίας 0–1 Δόξα Μαυροβουνίου Δημοτικό Στάδιο Έδεσσας, Έδεσσα
Διαιτητής: Μαρία Κουπαράνη
Αναφορά

ΠαραπομπέςΕπεξεργασία

Εξωτερικοί σύνδεσμοιΕπεξεργασία