Άνοιγμα κυρίου μενού

Το ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα Δ΄ Εθνικής 2003-2004 διεξήχθη σε δέκα ομίλους. Οι πρωταθλητές και πέντε δευτεραθλητές ανέβηκαν στη Γ΄ Εθνική της επόμενης περιόδου.

Δ΄ Εθνική
Περίοδος2003-04
2002-03
2004-05

Πίνακας περιεχομένων

ΠρωταθλητέςΕπεξεργασία

Οι πρωταθλητές των ομίλων και οι δευτεραθλήτριες ομάδες που κέρδισαν την άνοδο στη Γ΄ Εθνική είναι:

ΒαθμολογίεςΕπεξεργασία

Παρατίθενται αναλυτικά αποτελέσματα από την κατάταξη των ομάδων και τη βαθμολογία σε όλους τους ομίλους, στο ελληνικό πρωτάθλημα της Δ΄ Εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2003-04.

1ος όμιλοςΕπεξεργασία

1.  Α.Ο. Πανδραμαϊκός            73  68-14 άνοδος Γ΄εθνική
2.  Π.Α.Ε. Θράκη Αλεξανδρούπολης 67  53-15 άνοδος Γ΄Εθνική
------------------------------------------------
3.  Α.Ε. Ανακάλυψη Δράμας        62  60-21
4.  Απόλλων Παραλιμνίου          57  50-32
5.  Α.Π.Σ. Πανθρακικός           56  39-22
6.  Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας   45  56-38
7.  Εθνικός Σιδηροκάστρου        44  37-25
8.  Πανσουλιακός Νέου Σουλίου    41  43-34
9.  Δόξα Ξάνθης                  41  37-41
10. Ορφέας Ελευθερούπολης        40  41-39
11. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 39  36-43
12. Θεαγένης Θάσου               36  34-51
----------------------------------------------
13. Α.Ο. Καππαδόκες              35  29-30 υποβιβάζεται
14. Ασπίδα Ξάνθης                16  28-69 υποβιβάζεται
15. Νέστος Χρυσούπολης           16  29-74 υποβιβάζεται
16. Α.Ε. Διδυμοτείχου            -1  14-99 υποβιβάζεται

2ος όμιλοςΕπεξεργασία

1.  Θερμαϊκός Θέρμης              67  49-17 άνοδος Γ΄εθνική
-------------------------------------------------
2.  Α.Ο. Παύλος Μελάς             58  44-21
3.  Μακεδονικός Νεάπολης          51  46-24
4.  Ορφέας Σουρωτής               45  38-28
5.  Φ.Α.Σ. Νάουσα                 39  34-36
6.  Α.Ε. Πολύκαστρο               36  26-25
7.  Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας       36  43-39
8.  Αριστοτέλης Νέας Γενεάς       36  30-28
9.  Ένωση Αποστόλου Παύλου        35  30-32
10. Π.Α.Ο. Κουφαλίων              33  36-52
11. Α.Ε. Αλεξάνδρειας             30  28-42
------------------------------------------------
12. Α.Ε. Ποντίων Βέροιας          28  26-34 υποβιβάζεται
13. Α.Σ. Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης 27  36-55 υποβιβάζεται
14. Εθνικός Μουριών               26  27-49 υποβιβάζεται
15. Καμπανιακός Χαλάστρας         25  22-33 υποβιβάζεται

3ος όμιλοςΕπεξεργασία

1.  Φ.Σ. Κοζάνη                   74  69-18 άνοδος Γ΄Εθνική
------------------------------------------------
2.  Α.Ε. Πτολεμαΐδας              68  73-16
3.  Πιερικός ΣΦΚ                  65  69-17
4.  Εθνικός Κατερίνης             63  52-24
5.  Εδεσσαϊκός                    58  58-31
6.  Αετός Σκύδρας                 54  48-27
7.  Φ.Α.Σ. Πυρσός Γρεβενών        44  52-51
8.  Τιτάν Σερβίων                 42  39-37
9.  Α.Μ.Σ. Γαλατινή               37  29-43
10. Γ.Α.Σ. Αιγινιακός             46  36-42
11. Αλμωπός Αριδαίας              34  40-37
12. Α.Ε. Κοζάνης                  33  37-45
------------------------------------------------
13. Μελιτέας Μελίτης              24  35-71 υποβιβάζεται
14. Δόξα Κορησού                  23  28-67 υποβιβάζεται
15. Παναργειακός Άργους Ορεστικού 17  23-70 υποβιβάζεται
16. Κεραυνός Αγίου Γεωργίου       -1  14-106 υποβιβάζεται

4ος όμιλοςΕπεξεργασία

1.  Απόλλων Λάρισας               64  51-20 άνοδος Γ΄εθνική
------------------------------------------------
2.  Αναγέννηση Καρδίτσας          60  51-29
3.  Α.Ο. Τρίκαλα                  59  74-26
4.  Δήμητρα Τρικάλων              57  57-20 
5.  Α.Ο. Εθνικός Ολυμπιακός Βόλου 52  53-21
6.  Α.Σ. Ρήγας Φεραίος Βελεστίνου 51  42-27
7.  Αχιλλέας Φαρσάλων             50  41-26
8.  Α.Σ. Μετέωρα Καλαμπάκας       47  40-33
9.  Κένταυρος Βόλου               44  36-32
10. Ηρακλής Χάλκης                41  46-36
11. Α.Ο. Καρδίτσας                40  49-35
--------------------------------------------------
12. Α.Ο. Νέων Καρυών              37  38-48  υποβιβάζεται
13. Α.Ε. Τρικάλων                 32  29-51  υποβιβάζεται
14. Α.Ο. Μυρίκη                   15  16-77  υποβιβάζεται
15. Α.Ο Χρυσαυγής                  7  13-102 υποβιβάζεται
16. Μαγνησιακός Βόλου              6  17-70  υποβιβάζεται

5ος όμιλοςΕπεξεργασία

1.  Γ.Φ.Σ Παναιτωλικός             83  81-9 άνοδος Γ΄εθνική
---------------------------------------------------------------
2.  Γ.Α.Σ. Αναγέννηση Άρτας        81  83-14
3.  ΠΑΣ Πρέβεζα                    63  67-21
4.  A.O. Ελαιοφύτου                52  40-24
5.  Π.Α.Σ. Αβέρωφ Ιωαννίνων        49  52-45
6.  Α.Ε. Μεσολογγίου               48  46-30
7.  Εθνικός Φιλιππιάδας            48  42-30
8.  Α.Π.Σ. Όλυμπος Κέρκυρας        45  39-40
9.  Ολυμπιακός Πανηπειρωτικός      41  45-62
10. Α.Ο. Ανατολής                  39  43-44
11. Απόλλων Πάργας                 38  38-40
12. Πασσαρών Ροδοτοπίου            36  34-38
-------------------------------------------------
13. Αστέρας Παραποτάμου            30  36-52  υποβιβάζεται
14. Α.Ο. Κυράτσας                  23  29-75  υποβιβάζεται
15. ΠΑΣ Θύελλα Κατσικάς                  2  11-104 υποβιβάζεται
16. Θέρμιος Απόλλων                 0  0-60   υποβιβάζεται

6ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

1.  Α.Σ. Λαμία                     76  73-21 άνοδος Γ΄εθνική
2.  Λήλας Βασιλικού                66  70-24 άνοδος Γ΄εθνική
------------------------------------------------
3.  Αίας Σαλαμίνας                 65  63-27
4.  Ηρακλής Ψαχνών                 48  45-28
5.  Α.Ο. Μανδραϊκός                46  44-35
6.  Π.Α.Σ. Κιθαιρώνας Καπαρελλίου  41  34-38
7.  Α.Ο. Στυλίδας                  40  42-45
8.  Α.Σ. Φωκικός Άμφισσας          40  39-51
9.  Ένωση Πανασπροπυργιακού-Δόξας  39  54-44
10. Α.Ο. Θήβα                      39  35-42
11. Α.Ο. Επαμεινώνδας Λεύκτρων     38  35-43
------------------------------------------------
12. Α.Ο. Νέας Αρτάκης                35  32-43 
13. Α.Ο. Αγίου Θωμά      32  37-58
14. Δάφνη Λιβανάτων                32  46-40 
15. Δόξα Προκοπίου                 23  41-78 
16. Αστέρας Ιτέας                   8  18-91

7ος όμιλοςΕπεξεργασία

1.  Α.Ο. Μάνης Πειραιά              68  70-15 άνοδος Γ΄Εθνική
---------------------------------------------------
2.  Α.Π.Ο. Κερατσίνι                66  56-26
3.  Αιολικός Μυτιλήνης              63  72-18
4.  Διαγόρας Ρόδου                  61  72-18
5.  Ο.Φ. Ερμής Κορυδαλλού           49  42-22
6.  Α.Ε. Κως                        44  58-28
7.  Εθνικός Πειραιώς                41  35-25
8.  Α.Ο. Μυκόνου                    38  46-31
9.  Πύργος Πυργίου                  37  30-40
10. Πανναξιακός Α.Ο.                33  26-29
11. Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας         32  28-44
--------------------------------------------------
12. Διγενής Κοσκινού                23  22-54  υποβιβάζεται
13. Απόλλων Καλυθιών                21  30-69  υποβιβάζεται
14. Α.Σ. Ποντίων Δραπετσώνας           7  14-96  υποβιβάζεται
15. Αναγέννηση Σάμου                 5  18-104 υποβιβάζεται

8ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

1.  Α.Ο. Χαϊδαρίου                    64  59-19 άνοδος Γ΄Εθνική
2.  Αθηναΐς Κυψέλης                   53  40-39 άνοδος Γ΄Εθνική
---------------------------------------------------
3.  Α.Ο. Τερψιθέας                    51  44-27
4.  Πέλοπας Κιάτου                    50  32-21
5.  Αστέρας Τρίπολης                  44  37-31
6.  Π.Α.Ο. Ρουφ                       44  33-28
7.  Α.Ο. Νέας Ιωνίας                  44  43-33
8.  Α.Ε. Ηράκλειο Αττικής             44  39-34
9.  Αθηναϊκός Α.Σ.                    43  25-2
10. Π.Α.Σ. Κόρινθος                   43  49-42
11. Α.Ο. Γλυκών Νερών                 43  42-43
--------------------------------------------------
12. Α.Ε. Κρανιδίου                    42  29-30 υποβιβάζεται
13. Α.Π.Ο. Παναργειακός               42  32-30 υποβιβάζεται
14. Α.Σ. Άρης Πετρούπολης Αθηνών      37  29-33 υποβιβάζεται
15. Α.Ο. Σπάρτη                       20  28-68 υποβιβάζεται
16. Ένωση Περιστερίου Φιλισίου         0   0-60 υποβιβάζεται

9ος ΌμιλοςΕπεξεργασία

1.  Α.Ε. Αχαϊκή                      65  55-20 άνοδος Γ΄Εθνική
2.  Πάμισος Μεσσήνης                 62  50-19 άνοδος Γ΄εθνική
---------------------------------------------------
3.  Παμβουπρασιακός Α.Ο. Βάρδας      51  48-31
4.  Γ.Σ. Μεσσηνιακός                 51  36-25
5.  Α.Π.Σ. Φωστήρας Οβρυάς           49  37-31
6.  Παναιγιάλειος Γ.Σ.               46  42-29
7.  Α.Π.Σ. Ζάκυνθος                  45  45-37
8.  Απόλλων Πεταλιδίου               41  39-33
9.  Εράνη Φιλιατρών                  41  33-32
10. Π.Α.Σ. Ναυπακτιακός Αστέρας      38  28-29
11. Α.Ο. Κεφαλληνίας Ιθάκης          36  23-24
12. Αστέρας Αμαλιάδος                36  28-28
----------------------------------------------------
13. Α.Π.Σ. Άρης Πατρών               35  46-49 υποβιβάζεται
14. Α.Ο. Λειβαθώ Κεφαλληνίας         27  24-48 υποβιβάζεται
15. Α.Ο. Ατρόμητος Αντιρρίου         17  19-71 υποβιβάζεται
16. Άρης Αγίου Δημητρίου Ζακύνθου    11  22-70 υποβιβάζεται

10ος όμιλοςΕπεξεργασία

01. Ηρόδοτος Νέας Αλικαρνασσού         72  67- 20 άνοδος Γ΄Εθνική
02. Π.Α.Ν.Ο. Μαλλίων                   65  62- 23 άνοδος Γ΄Εθνική
---------------------------------------------------
03. Ιωνία 2000 Χανίων                  58  48- 29
04. Α.Ο. Νέος Αστέρας Ρεθύμνου         57  46- 26
05. Αλμυρός Γαζίου                     55  46- 45
06. Α.Ο. Επισκοπή                      55  50- 30
07. Α.Ο. Αγίου Νικολάου                54  44- 31
08. Α.Ο. Πλατανιά                      54  44- 35
09. Α.Ο. Χερσονήσου                    50  53- 32
10. Θησέας Περιβολίων                  41  55- 49
11. Ο.Φ. Ιεράπετρας                    40  29- 44
12. Κόρφος Ελούντας                    40  51- 50
13. Α.Ε. Χανίων                        38  28- 38
---------------------------------------------------
14. Μινωική Ηρακλείου                  34  40- 37 υποβιβάζεται
15. Άρης Σούδας                        20  23- 72 υποβιβάζεται
16. Α.Ο.Σ. Κουτσουρά                   14  22- 63 υποβιβάζεται
17. Άρης Ρεθύμνου                       5  17-101 υποβιβάζεται

Πηγές - Εξωτερικοί ΣύνδεσμοιΕπεξεργασία

«Greece - List of Fourth Level Final Tables» rsssf.com ,Αλέξανδρος Μαστρογιαννόπουλος